Restauracja

Catering na wynos – wygodna opcja nie tylko dla firm

Staropolski żurek, chrupiący kotlet schabowy z puree i kolorową surówką, a do tego kompot lub pożywne smoothie – na to wszystko wielu z nas ma ochotę, Jednak nie zawsze mamy możliwość przygotować takie menu w domu. W dzisiejszym świecie ciągle biegamy, na wszystko brakuje czasu, sił lub ochoty. Po całym dniu pracy myślimy o odpoczynku, a nie o gotowaniu dla siebie i całej rodziny. Z pomocą przychodzi profesjonalny catering na wynosDania na wynos w Skierniewicach zamawiane są coraz częściej, a klientami są zarówno firmy, jak i klienci indywidualni. Zobacz, kiedy jest to świetne rozwiązanie.

Catering na wynos dla firm

Właściwie od tego wszystko się zaczęło. Menu powstawało początkowo z myślą o przedsiębiorstwach i licznych uroczystościach, z którymi właścicieli muszą się zmierzyć. Tego typu usługa ściąga im z głowy przynajmniej jeden problem – wyszukane menu i jego profesjonalne przygotowania.

Kiedy firmy decydują się na catering na wynos?

Standardem są już poczęstunki dla pracowników z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Wówczas na stół trafiają tradycyjne potrawy zgodne z rytuałem w naszych domach.

Inne sytuacje to uroczystości firmowe typu rocznice lub spektakularne sukcesy. W tym wypadku przedsiębiorcy decydują się na catering na wynos o bardziej zróżnicowanym menu. Goście mogą nacieszyć oczy i podniebienia krewetkami, sushi, czy warzywami z hummusem.

Coraz częściej właściciele decydują się również na zamówienie poczęstunku podczas negocjacji z ważnymi klientami – w szczególności z zagranicy. Dobrze przygotowane, smaczne, wyszukane przystawki są doskonałym uzupełnieniem rozmów biznesowych.

Jakie są największe zalety cateringu na wynos dla firm?

Z punktu widzenia przedsiębiorstw smaczne i sprawdzone menu jest gwarantem:

  • świeżości – w restauracjach i hotelach stawia się na jakość produktów, które muszą przejść dokładną kontrolę, a właściciele nie mogą sobie pozwolić na obniżenie standardów;
  • perfekcyjnego smaku dopracowanego przez doświadczonych kucharzy;
  • idealnego efektu wizualnego – przystawki i posiłki stworzone przez profesjonalistów to małe, apetyczne dzieła sztuki, które kuszą już samym wyglądem;
  • udanej uroczystości – hotele i firmy często oferują również usługi kelnerów i kelnerek, które podczas eventów zajmują się obsługą strony cateringowej.

Dania na wynos dla rodzin

Kolejną grupą odbiorców, której liczba ostatnio znacząco wzrosła, są rodziny. W zabieganym świecie często brakuje nam czasu na gotowanie. Dania na wynos pozwalają rodzicom zapewnić dzieciom i sobie domowe, smaczne i zdrowe posiłki, zaspokajając potrzebę prawidłowo zbilansowanej diety.

Zamówienia najczęściej dotyczą dni roboczych, chociaż coraz częściej catering restauracyjny jest doskonałą alternatywą niedzielnego obiadu. Zaoszczędzony w ten sposób czas rodzice mogą poświęcić dzieciom.

Osoby prywatne coraz częściej decydują się na zamówienie menu także na rodzinne uroczystości – urodziny, rocznice, święta. To doskonała oszczędność czasu, a także pieniędzy, gdyż często wydatki na menu są lepiej zagospodarowane w przypadku większych obrotów, jak to ma miejsce w restauracjach i hotelach.

Catering na wynos charakteryzuje się także dużą różnorodnością. Klienci mogą wybierać pomiędzy tradycyjną kuchnią: kotletem schabowym, pierogami z mięsem, pieczoną gęsiną, a bardziej egzotycznymi potrawami takimi, jak krewetki, sałatka z truskawkami i tostami z kozim serem, czy pierogi z soczewicą.

Catering na wynos dla singla

Dania na zamówienie są także ciekawą opcją dla młodych oraz starszych, samotnych osób. W pierwszym przypadku praca i znajomi nie pozostawiają wiele miejsca na buszowanie w kuchni nad wymyślnymi daniami. W drugim natomiast ograniczeniem jest wiek i brak sił.

Co więcej, przygotowywanie posiłków dla jednej osoby jest po prostu nieopłacalne, a dania na wynos pozwalają cieszyć się świetnym smakiem o domowym charakterze i w przystępnej cenie.

Wśród takiej grupy klientów widać znacznie zróżnicowanie preferencji. Osoby starsze decydują się raczej na tradycyjne posiłki i zazwyczaj jedno danie – zupę lub mięso z ziemniakami i surówką. Tymczasem ludzie młodzi lubią eksperymenty i lżejsze menu.

Podsumowanie

Catering przestał być usługą zarezerwowaną jedynie dla przedsiębiorstw. Stał się powszechną alternatywą zdrowego żywienia, która świetnie zastępuje nie tylko domowe posiłki, ale pozwala na wprowadzenie zbilansowanej, zdrowej diety.

Grupa odbiorców staje się coraz większa. To ludzie znudzeni fast foodami, widzący ich negatywny wpływ na zdrowie, którym jednak brakuje czasu, aby gotować dla siebie, czy całej rodziny.

W Dworku Skierniewice znajdują oni doskonałe posiłki przygotowane przez doświadczonych szefów kuchni zarówno w tradycyjnej wersji, jak i bardziej egzotycznej. Nasze standardowe menu możesz poznać w zakładce “Aktualności”, jednak przy większych zamówieniach ustalamy wszystko indywidualnie.

Zatem bez względu czy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, który właśnie chce zorganizować przyjęcie, czy rodzicem w 4-osobowej rodzinie, jeśli brakuje Ci czasu lub ochoty na wymyślanie i przygotowanie codziennie innych posiłków, skontaktuj się z nami. Zrobimy to za Ciebie. Jedzenie dostarczymy świeże, pachnące i ciepłe, aby posiłek był prawdziwą przyjemnością.