hotel, Restauracja

Wigilia firmowa w siedzibie czy w lokalu – porównanie dwóch popularnych rozwiązań

Pachnie już zimą. Temperatura w nocy oscyluje w granicach 0⁰C, a jesienne słońce nie grzeje tak mocno. W firmach to czas, w którym powoli trzeba zaplanować i zorganizować świąteczny poczęstunek dla pracowników. Dzisiaj przedstawiamy porównanie dwóch form – Wigilia firmowa w siedzibie kontra wynajęcie sali. Zobaczcie, który pasuje Wam lepiej.

Wigilia firmowa w siedzibie vs organizacja spotkania w restauracji– czas i zaangażowanie

Wynajęcie sali jest wygodniejszą opcją. Wigilia firmowa w biurze oznacza konieczność dodatkowej pracy przynajmniej jednej osoby w dostosowanie miejsca. Może to być czasochłonne.

Ponadto wymaga koordynacji działań firmy cateringowej w dniu spotkania. Trzeba dopilnować lokalizacji poszczególnych elementów takich, jak sztućce, zastawa, pojemniki z ciepłymi daniami i termosy z kawą i herbatą. Jest to absorbujące zwłaszcza przy jednorazowej lub pierwszej współpracy, gdy dostawca nie zna przyzwyczajeń lub zamysłu zleceniodawcy.

Tymczasem Wigilia firmowa poza siedzibą jest wygodna i nieangażująca. Ogranicza się jedynie do ustalenia menu. Warto wybrać te restauracje, które od wielu lat organizują takie uroczystości, gdyż ich doświadczenie w tym jest bezcenne. W Hotelu Dworku Skierniewice jesteśmy w stanie doradzić klientowi nie tylko menu, ale także liczbę dań, ich rozłożenie dopasowane do czasu trwania, a także dokładnie zaplanować ilość tak, aby goście opuścili firmowe spotkanie wigilijne syci i zadowoleni.

Wigilia firmowa w restauracji czy w siedzibie firmy – atmosfera

Biuro jest miejscem pracy i tak jest kojarzone. Trudno czasem rozluźnić pracowników, co jest niezbędnym elementem udanego spotkania wigilijnego w firmie.

Co więcej, właściwą atmosferę tworzy też wystrój wnętrz. W siedzibie czasami o niego trudno chociażby z braku czasu i osób za to odpowiedzialnych

Tymczasem catering wigilijny poza siedzibą gwarantuje nastrojowe dekoracje, a odstresowanie pracownicy na neutralnym gruncie łatwiej się integrują.

Wigilia w siedzibie firmy czy poza jej murami – wygoda

Biura często nie posiadają pomieszczeń, w których wszyscy pracownicy mogliby swobodnie usiąść, dlatego wiele spotkań odbywa się na stojąco. Ma to oczywiście swój urok, jednak skraca czas ich trwania właściwie do niezbędnego minimum. Jest to pożądane w pewnych sytuacjach. Taka forma jest świetną opcją, jeśli spotkanie wigilijne w firmie ma być okazją jedynie do przekazania pochwał i podziękowań.

Co więcej, takie rozwiązanie często preferują sami pracownicy, którzy w okresie przedświątecznym zaangażowani są w wypełnianie domowych obowiązków i trudno im wygospodarować czas na uroczystości w ciągu lub poza godzinami pracy.

Tymczasem Wigilie firmowe w wynajętej sali trwają dłużej, a wygoda w postaci odpowiednio przygotowanych stołów i miejsc siedzących dla wszystkich sprzyja integracji.

W tym wypadku wszystko zależy od preferencji i ogólnych założeń przedsiębiorstwa. Hotel Dworek Skierniewice organizuje zarówno catering Wigilijny w siedzibach firm, jak i we własnej sali.

Firmowy catering Wigilijny – cena

W tym wypadku wygrywa dostarczenie poczęstunku do biura. Oczywiście wszystko uzależnione jest od różnorodności menu i ilości osób. Koszt posiłków wigilijnych w tym wypadku waha się od kilkudziesięciu do około 120 zł na jednego pracownika. W cenę tę wliczony jest dowóz i wynajem zastawy stołowej.

W przypadku organizacji spotkania na sali cena jest wyższa. Co więcej, jest bardzo zindywidualizowana. Zależy bowiem już nie tylko od menu, ale także od terminu i godzin, w jakich odbędzie się Wigilia firmowa. Na ostateczną wysokość składa się także profesjonalna obsługa i gwarancja prywatności w odseparowanej i zamkniętej sali.

Wybór rozwiązania zależny jest od preferencji samych właścicieli firmy oraz możliwości budżetowych.

Listopad – pierwszy sygnał do Wigilii

O świątecznym poczęstunku trzeba pomyśleć już w listopadzie. Wynika to przede wszystkim z popularyzacji tego typu uroczystości. Coraz więcej firm decyduje się na nie, chcąc w ten sposób zadbać o swoich pracowników, okazać im wdzięczność, a także docenić i podziękować. Jednocześnie Wigilia firmowa jest świetną okazją do budowania nieformalnych relacji i integracji w zespole.

Ze względu na rosnące zainteresowanie zamówienie cateringu wigilijnego w grudniu jest czasami już niemożliwe zwłaszcza, jeśli spotkanie ma odbyć się poza siedzibą. Hotel Dworek Skierniewice zazwyczaj ma rezerwację na dogodne dni już około 4 tygodni wcześniej. To standardowy czas pozwalający na ustalenie menu i dostosowanie funkcjonowania hotelu także pod te wydarzenia.

Jeśli zatem chcesz zorganizować uroczyste spotkanie Wigilijne w siedzibie firmy lub w naszej klimatycznej restauracji i uraczyć się tradycyjnymi potrawami, zapraszamy do kontaktu. Hotel Dworek Skierniewice zna się na klasycznej, staropolskiej kuchni jak nikt w okolicy, a wieloletnie doświadczenie jest gwarancją świątecznego nastroju i tradycyjnego smaku.