Ciekawostki, hotel

Hotelowe ABC: Co oznaczają gwiazdki hotelowe?

Podróżując po kraju i świecie na pewno dostrzegliście gwiazdki przy nazwach różnych hoteli. Jak je rozumieć i czym się charakteryzują? 

Trzy, cztery, a może pięć?

Gwiazdki hotelowe przyznawane są przez Marszałków Województwa na podstawie ściśle określonych przepisów zawartych w ustawie o usługach turystycznych z 1997 roku. By zakwalifikować się do odpowiedniej kategorii, hotel musi spełniać odpowiednie wymogi.

1 gwiazdka – tani pokój, zazwyczaj bez łazienki (powinna znajdować się poza pokojem). Nie spodziewajcie się tutaj takich udogodnień jak: klimatyzacja, barek, czy lodówka.

2 gwiazdki – pokoje z rozszerzoną ofertą o łazienkę. W niektórych obiektach w łazienkach można znaleźć dodatkowo żele pod prysznic, mydło, a w pokoju jest lampka nocna.

Nowoczesne hotele dwugwiazdkowe wyposażają pokoje w telewizory. Dostępna powinna być również 24-godzinna recepcja oraz terminal kart płatniczych.

3 gwiazdki – trzygwiazdkowe hotele posiadają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, a do powyższych udogodnień należy doliczyć restaurację, która będzie dostępna na miejscu lub w pobliżu hotelu oraz darmowy internet WIFI. Pokoje w takich hotelach powinny wyglądać bardziej luksusowo, zwłaszcza chodzi o większy metraż oraz inne detale jak: ręczniki, barek, sejf.

4 gwiazdki – wyższy poziom luksusu. Hotele z czterema gwiazdkami posiadają w swojej ofercie dostęp do SPA, zabiegów upiększających, masażów. Pokoje są naprawdę przestronne i zazwyczaj posiadają piękne widoki z okna. Lokalizacyjnie, hotele czterogwiazdkowe są usytuowane w centrach dużych miast, w okolicach starówek, czy czesto odwiedzanych przez turystów obiektów.

5 gwiazdek – maksimum jakie może otrzymać hotel. Takie obiekty są przeważnie bardzo drogie, a posiadają rozszerzoną ofertę hotelu czterogwiazdkowego jedynie o kilka, zazwyczaj niepotrzebnych dla zwykłego turysty, dodatków. W takim hotelu można dostać własnego concierge, oferta SPA jest rozszerzona o jeszcze bardziej luksusowe zabiegi, są dostępne baseny, sale kinowe, studia fitness itp.

Trzy gwiazdki Hotelu Restauracji Dworek

Mało kto wie, ale możemy się pochwalić, że Hotel Restauracja Dworek posiada trzy gwiazdki przyznane przez Marszałka Województwa Łódzkiego.  Codziennie staramy się aby nasi goście byli w pełni zaopiekowani i czuli się w naszym obiekcie jak w swoim domu.

Wszystkie pokoje w Dworku wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i posiadają dostęp do kanałów satelitarnych. Pokoje są również klimatyzowane i wyposażone w biurko.

Codziennie serwowane jest świeże śniadanie kontynentalne oraz w formie bufetu.